REKLAMA
Znaleziono 8145 wyników
Nowe wieżowce w Warszawie VI [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe wieżowce w Warszawie VI [FILM]
Witamy w szóstym odcinku naszego cyklu o wieżowcach w Warszawie. Zapraszamy na film!
Intel zwolni ok. 17 500 osób. W Gdańsku i pod Wrocławiem chce inwestować!artykuł
Pokaż artykuł
Intel zwolni ok. 17 500 osób. W Gdańsku i pod Wrocławiem chce inwestować!
Światowy gigant technologiczny, amerykański koncern Intel ma potężne problemy. Zdecydował się na radykalne posunięcia. Zwolni 15% załogi. Pracę w tej globalnej korporacji straci łącznie około 17 500 osób. Czy planowane zwolnienia dotkną też Polskę?
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia artykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia
Dobre wieści z branży automotive w Polsce. Dotyczą województwa świętokrzyskiego i liczących ok 44 tysiące mieszkańców Starachowic. Największy pracodawca w tym mieście i okolicy, fabryka autobusów niemieckiego, globalnego koncernu MAN, będzie zatrudniać nowych pracowników.
Duży, światowy producent tzw. płaskiego pieczywa inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Duży, światowy producent tzw. płaskiego pieczywa inwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejna nowa, duża inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Tym razem swój zakład produkcyjny w Ząbkowicach Śląskich kończy budować brytyjska firma z branży spożywczej Signature Flatbreads. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Czołowy europejski producent łóżek i materaców rozbudował fabrykę w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Czołowy europejski producent łóżek i materaców rozbudował fabrykę w woj. pomorskim
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Fey, renomowanego producenta łóżek i materaców. Generalnym wykonawcą inwestycji, która polegała na budowie biurowca oraz hali produkcyjnej, było WPIP Construction. Dzięki realizacji inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
Tajwański gigant buduje pierwszą fabrykę w Polsce i Europie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant buduje pierwszą fabrykę w Polsce i Europie [ZDJĘCIA]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna duża inwestycja. Na terenie Wschodniej Strefy Ekonomicznej przy ul. Gdańskiej w Czeladzi powstaje pierwszy w Polsce i jednocześnie w Europie zakład produkcyjny Compal Electronics. Tajwańska firma będzie w naszym kraju produkować najnowocześniejsze podzespoły do samochodów elektrycznych. Inwestor otrzymał rządowe wsparcie na jej realizację.
500 miejsc pracy. Nowe życie po Rafako - wspólna produkcja Jelcza i RFKartykuł
Pokaż artykuł
500 miejsc pracy. Nowe życie po Rafako - wspólna produkcja Jelcza i RFK
– „W 2012 roku ratowaliśmy zakłady Jelcza przed zniknięciem z mapy polskiego przemysłu. Dziś tutaj, w Raciborzu, wspólnym wysiłkiem dajemy szansę na rozpoczęcie wspólnej produkcji” – oświadczył Premier Donald Tusk. W Raciborzu ruszy produkcja pojazdów wojskowych spółek RFK i Jelcz. W halach dawnej fabryki Rafako, obecnie Raciborskiej Fabryki Komponentów (RFK), powstawać będą podwozia wykorzystywane m.in. w systemach rakietowych i radarowych programu Narew. Nowy zakład ma zatrudnić ponad 500 osób i włączyć RFK w łańcuch dostaw krajowego przemysłu zbrojeniowego.
W Polsce rozpoczęła się produkcja nowego Volkswagena Crafteraartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rozpoczęła się produkcja nowego Volkswagena Craftera
Cyfrowy kokpit, liczne systemy wsparcia kierowcy, m.in. te monitorujące ruch pieszych, czy rowerzystów, nowa kierownica wielofunkcyjna, kabina wyposażona w najnowszą generację systemów infotainment – tak wygląda nowy Crafter, którego produkcja rozpoczęła się w zakładach Volkswagen Poznań we Wrześni. Nowością jest również cyfrowy asystent głosowy ze zintegrowanym chatem ChatGPT.
Nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla pięciu warszawskich dzielnicartykuł
Pokaż artykuł
Nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla pięciu warszawskich dzielnic
Podczas sesji Rady Warszawy 20 listopada radni uchwalili cztery nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Dotyczą one Wawra, Pragi-Północ, Bemowa, Mokotowa i Ursynowa.
Kolejne 5 polskich firm inwestuje w Małopolsce, w ramach Polskich Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne 5 polskich firm inwestuje w Małopolsce, w ramach Polskich Strefy Inwestycji
Polska Strefa Inwestycji działa — i to na tyle skutecznie, że firmy wracają po więcej. Aż pięciu przedsiębiorców z Małopolski, którzy już wcześniej realizowali inwestycje przy wsparciu PSI, ponownie sięga po zwolnienie podatkowe, rozpoczynając kolejne projekty rozwojowe. Intensywna końcówka roku pokazuje, że to narzędzie realnie wspiera rozwój biznesu, a współpraca z Krakowskim Parkiem Technologicznym przekłada się na konkretne decyzje inwestycyjne.
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPOartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPO
PKP Intercity realizuje jedno z kluczowych przedsięwzięć taborowych, współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Unijny program obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich.
Carrefour opuszcza dużą galerię handlową na Górnym Śląsku. Zastąpią go sklepy dwóch znanych sieci handlowychartykuł
Pokaż artykuł
Carrefour opuszcza dużą galerię handlową na Górnym Śląsku. Zastąpią go sklepy dwóch znanych sieci handlowych
Największy obiekt handlowy w liczącym ok 82 tysiące mieszkańców Jaworznie (woj. śląskie), Galeria Galena (należąca do Grupy P.A. NOVA S.A.), rozpoczyna kolejny etap rozwoju swojej oferty handlowej. W miejsce dotychczasowego operatora spożywczego – sieci Carrefour – w centrum handlowym pojawią się nowi najemcy.
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsce
Grupa ORLEN stawia kolejne kroki w kierunku realizacji swojej strategii w zakresie rozwoju źródeł odnawialnych. Spółka Energa Green Development – po podpisaniu z Energą Wytwarzaniem przedwstępnych umów inwestycyjnych – wydała polecenie rozpoczęcia prac budowlanych (NTP – ang. notice to proceed) dla nowych farm fotowoltaicznych o łącznej docelowej mocy ok. 68 MW.
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorów
Zielone budownictwo stało się nie tylko modą, ale przede wszystkim opłacalnym i przyszłościowym podejściem do inwestycji w sektorze nieruchomości. Łączy bowiem dbałość o środowisko naturalne z oszczędnościami i rosnącą wartością nieruchomości. Ponadto można przypuszczać, że w perspektywie czasu, na rynku wtórnym pojawią się nieruchomości, które, nie spełniając norm i wymogów określonych przez Unię Europejską, staną się trudno zbywalne, co wpłynie negatywnie na ich wartość rynkową. Dlatego inwestowanie w zielone budynki już dziś się opłaca. Oto jakie trendy związane z tą koncepcją warto wziąć pod uwagę.
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim jedną z największych farm wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim jedną z największych farm wiatrowych w Polsce
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim (województwo mazowieckie), jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. FW Dębsk potrafi zasilić czystą energią aż 183 000 gospodarstw domowych rocznie. To największa inwestycja onshore w historii Grupy i jednocześnie jedna z największych farm wiatrowych w Polsce. Elektrownia składa się z 55 turbin o łącznej mocy 121 MW, które są w stanie wyprodukować czystą energię dla 183 000 gospodarstw domowych rocznie.
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertówartykuł
Pokaż artykuł
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertów
Dyskusja o zmianie lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Polsce nabrała rumieńców. Ta sytuacja została zainicjowana przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz, która podczas wizyty w Lubiatowie miała powiedzieć, że „decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące” – o czym poinformował 17 stycznia br. Dziennik Bałtycki.
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie budowy układów kondensacji spalin z pompami ciepła w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie. Pożyczka do kwoty 762,5 mln zł pochodzi ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Realizacja inwestycji stanowi kamień milowy w drodze do transformacji energetycznej Warszawy.
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsce
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
REKLAMA